Nacházíte se zde: Úvod / Všechny IT služby / IT Services / Elektronické podepisování a certifikáty / FAQ - Jak na elektronické podepisování?

FAQ - Jak na elektronické podepisování?

Zobrazit nebo skrýt odpověď Elektronické podepisování - ruční vložení dokumentu k podpisu
Jak předložit dokumenty k podpisu?

Pro podepisování pomocí karty či tokenu je potřeba mít nainstalovánu aplikaci ProxioTvorbaDokumentu.msi

Do aplikace pro elektronické podepisování dokumentů se přihlásíte přes portál STAGu - záložka E-podpis.

 

Přes tlačítko Nový požadavek zadáte požadavek na podepsání dokumentu. Rovněž si můžete přes menu vpravo prohlížet Vaše předložené požadavky a požadavky, které máte vyřídit.

 

Nyní přidáme dokumenty k podpisu, vyplníme Název, Podepisujícího,... a odešleme dokumenty k podpisu tlačítkem Odeslat

Podepisující se do seznamu podepisujících dostanou prvním přihlášení. Pokud tedy podepisujícího nevidíte, tak ho požádejte ať se do systému prvně přihlásí.

Podepisující osobě je po odeslání doručena notifikace o dokumentu k podepsání. Pokud vyplníte pole Poslat mi při změně upozornění na email, tak budete informování o podepsání/odmítnutí dokumentu.

Zobrazit nebo skrýt odpověď Elektronické podepisování - podepsání dokumentu
Jak mohu podepsat dokument?

Pro podepisování pomocí karty či tokenu je potřeba mít nainstalovánu aplikaci ProxioTvorbaDokumentu.msi

Do aplikace pro elektronické podepisování dokumentů se přihlásíte přes portál STAGu - záložka E-podpis.

Po přihlášení do aplikace se Vám zobrazí seznam Vašich nevyřízených dokumentů, které můžete podepsat. Jednotlivé dávky dokumentů je možné zobrazit tlačítkem Zobrazit.

 

Dokumenty k podpisu můžete procházet přes tlačítka Předchozí a Další. Dále je možné dokumenty tlačítky Podepsat (případně hromadně Podepsat vše) a Odmítnout.

 

Následně provedete výběr certifikátu k podpisu a stisknete Podepsat.

Zobrazit nebo skrýt odpověď Vygenerování dokumentu k podpisu ve studijní agendě IS STAG
Jak vygenerovat a odeslat dokumenty k podpisu v IS STAG?

Pro editaci vygenerovaných dokumetnů a pro podepisování pomocí karty či tokenu je potřeba mít nainstalovánu aplikaci ProxioTvorbaDokumentu.msi

Generování dokumentů probíhá přes hromadnou korespondenci v šedém STAGu. Zaškrtneme El. podepsat, vybereme podepisující osobu a zvolíme zda chceme výsledný dokument odeslat do spisové služby. Aby byl dokument odeslán do spisové služby, je potřeba zvolit i Výstup do spisové služby a Způsob odeslání, tak jako při standartním generování. Následně pokračujeme stisknutím tlačítka Web-gener.

 

Po stisku tlačítka Web-gener se otevře okno prohlížeče se seznamem vygenerovaných dávek. Stisknutím řádky zobrazíme detail vygenerované dávky dokumentů.

Jednotlivé dávky dokumentů si můžeme prohlédnout a editovat je přes kliknutí na řádek dokumentu, viz obrázek níže. Tlačítkem Dokončit se dokumenty převedou do PDF a odešlou k podepsání. Podepisující osobě je po stisknutí tlačítka Dokončit a vygenerování dávky do PDF doručena notifikace o dokumentu k podepsání.

Při prohlížení dokumentů máme k dispozici tlačíkta pro procházení jednotlicých dokumentů a tlačítko s tužkou pro editaci. Po stisku tlačítka s tužkou se nám otevře MS Word, ve kterém můžeme dokument ručně editovat.

 

 

Zobrazit nebo skrýt odpověď Další nápověda

Podrobnější manuál je dostupný zde: https://stag-doc.jcu.cz/uni/napoveda

Akce dokumentů

Novinky / Upozornění
Krátkodobý výpadek serveru Oracle 18.10.2021 v 21.00 hodin proběhne restart databáze Oracle na serveru ora.jcu.cz z důvodu změny parametrů databáze.
ZVEME VÁS NA SNÍDANI: M365 Business Breakfast: Přešli jsme do Microsoft 365 - Co dál?
Writefull Od středy 15.9. disponuje JU nástrojem Writefull.
Další novinky...
HelpDesk CIT

 

             

 

E-mail:  helpdesk@rt.jcu.cz

Více informací ZDE