Nacházíte se zde: Úvod / Dokumentace, návody / Kartové centrum / Jak žádat o ID kartu - zaměstnanec neučitel

Jak žádat o ID kartu - zaměstnanec neučitel

Jakým způsobem má žádat o ID kartu nově nastupující zaměstnanec-neučitel (technický, nebo správní zaměstnanec)

Od 20.6.2003, kdy vstoupilo v platnost opatření rektora JU o UPLATNĚNÍ A ZAVÁDĚNÍ JEDNOTNÉHO IDENTIFIKAČNÍHO A PŘÍSTUPOVÉHO SYSTÉMU NA JU, je každý nově nastupující zaměstnanec povinen požádat o vydání identifikační karty zaměstnance. Jde o čipovou bezkontaktní kartu se kterou je možno nejen vstupovat do míst chráněných přístupovým systémem, ale i čerpat služby na univerzitě (tisk a kopírování, menza, knihovny).

____________________________________________________________________________________________________________

Před podáním žádosti o kartu pamatujte, že se jedná o kartu univerzitní, je tedy určena pro celou univerzitu a je jednona kolika součástech JU máte uzavřen pracovní poměr. Každý zaměstnanec může mít pouze JEDNU platnou kartu. Jednou vydaná karta je platná po celou dobu zaměstnání, pouze její typ se může měnit podle pracovního zařazení.

____________________________________________________________________________________________________________


 

Pro zaměstnance-neučitele (THP pracovník) je určena pouze standartní karta Jihočeské univerzity (zaměstnanec):

Jedná se o čipovou kartu použitelnou pouze v rámci Jihočeské univerzity. Mimo univerzitu tuto kartu nelze používat.

Vzhled karty:

Zamestnanec_lic    Rub

Tato karta je zaměstnancům vydávána zdarma (náklady na výrobu hradí příslušná fakulta). Jde o svěřený předmět a při ukončení pracovního poměru se vrací. Zapůjčení je ošetřeno smlouvou o zapůjčení svěřeného předmětu.

 

Postup žádosti o kartu:

  • Vyplnění přihlášky .......... přihlášku o kartu by měl zaměstnanec-učitel obdržet při podpisu smlouvy na personální oddělení příslušného útvaru univerzity. Lze ji stáhnout zde a vytisknout na formát papíru A5 (Přihláška zaměstnance). Na přihlášce musíte vyplnit jméno, příjmení, rodné číslo, datum a podpis. Fotografii nalepte po celém okraji tak, aby při zpracování neodpadla, ale aby zůstala ohebná. V pravé části zaškrtnete POUZE čtvereček u nápisu zaměstnanec. Položky ITIC a host si nevšímejte, přihláška je univerzální a slouží pro celou univerzitu. Celou přihlášku vyplňujte čitelně přiměřeně velkým hůlkovým písmem.
  • Odevzdání přihlášky .......... prihlášku odevzdáte buď na příslušném personálním oddělení, nebo je ji možné osobně doručit na pracoviště IPS.
  • Převzetí vyrobené karty ........ karty jsou pro nově nastupující zaměstnance-neučitele distribuovány prostřednictvím personálních oddělení příslušných fakult. Pokud nedojde k mimořádné události (opoždění předání přihlášky ke zpracování, porucha přístrojů při výrobě) je karta doručena maximálně do 10ti pracovních dnů. Zde si ji zaměstnanec-neučitel musí převzít osobně proti podpisu obálky ve které je karta doručena a smlouvy o zapůjčení předmětu.
  • Užívání karty ........... karta je zásadně nepřenosná, je ji nutno chránit jako obvyklou bankovní kartu. V případě zapůjčeni cizí osobě zaměstnanec riskuje zablokování služeb karty, případně úplné zrušení možnosti tyto služby čerpat. Pokud dojde k poškození, zcizení či ztrátě karty musí zaměstnanec ve vlastním zájmu (možnost zneužití karty, vybrání částek dislokovaných na kartě) navštívit osobně v co nejkratší době pracoviště IPS a tam s ním problém bude vyřešen.  Nová karta je již zpoplatněna v plné výši nákladů: 150,- Kč (150,- Kč náklady na materiál a výrobu).

 

 

 

Novinky / Upozornění
Odstávka EGJE Dnes 1.6.2023 od 11:00 do 12:00 hodin proběhne odstávka programu EGJE z důvodu instalace legislativních úprav. Děkuji za pochopení.
Odstávka EGJE Dnes 26.5.2023 od 11:00 do 12:00 hodin proběhne odstávka programu EGJE z důvodu instalace legislativních úprav. Děkuji za pochopení.
Odstávka EGJE V pondělí 22.5.2023 od 11:00 do 12:00 hodin proběhne odstávka programu EGJE z důvodu instalace legislativních úprav. Děkuji za pochopení.
Odstávka EGJE Dnes 20.4.2023 od 11:00 do 12:00 proběhne odstávka programu EGJE z důvodu instalace legistivních úprav. Děkuji za pochopení.
Další novinky...
HelpDesk CIT

 

             

 

E-mail:  helpdesk@rt.jcu.cz

Více informací ZDE