Nacházíte se zde: Úvod / Dokumentace, návody / Použití MS Teams

Použití MS Teams pro výuku

Všichni uživatelé (zaměstnanci i studenti) na JU mají k dispozici prostředí a nástroje Office 365. Přihlásit se můžete na adrese: office365.jcu.cz vaším univerzitním uživatelským jménem a heslem.
Součástí Office 365 je i aplikace Teams, kterou je možné využít ke vzdálené výuce studentů.
 

Varianty řešení vzdálené výuky (prezentace)

Distanční vzdělávání v Microsoft Teams (video)

Výukové video k Microsoft Teams (videokurz anglicky)

Teams pro školy (PDF)

Teams For Education Quick Guide (PDF)

 

Upozornění a doporučení:

 1. K vytvoření schůzky v Teams musí mít organizátor schůzky (např. vyučující) nastavenou licenci na Exchange Online. Pak bude mít v Teams k dispozici Kalendář, kde je možné vytvořit novou schůzku. Pokud v Teams nevidíte v panelu vlevo položku Kalendář nebo Kalendář vidíte, ale nejde vytvořit nová schůzka, napište na níže uvedenou adresu (o365@rt.jcu.cz). S nastavením licence vám nastavíme také přesměrování vaší pošty z Office 365 na vás fakultní mailserver (uveďte na které fakultě si čtete e-maily), abyste poštu mohli číst na jednom místě.
 2. JU má zakoupené licence, které umožňují v Kalendáři Teams pouze vytvářet „Novou schůzku“ nebo okamžitou schůzku („Sejít se hned“).
 3. Pro komunikaci se studenty v rámci jednoho předmětu stačí kliknout na „Nová schůzka“ - v události musíte vybrat alespoň jednoho uživatele, aby se vygeneroval odkaz, pomocí kterého se budou moci uživatelé připojovat ke schůzce.
 4. Odkaz na schůzku vytvořenou přes „Nová schůzka“ funguje i opakovaně, můžete ho používat klidně po celý semestr a nemusíte už vytvářet pro daný předmět další schůzky.
 5. Další účastníci schůzky (tj. např. studenti) nepotřebují k připojení ke schůzce licenci Exchange Online.
 6. Okamžitá schůzka vytvořená pomocí „Sejít se hned“ je jednorázová a po jejím skončení odkaz na ni zaniká.
 7. Do týmu můžete přidávat i hosty, tj. uživatele, kteří nejsou studenty, ani zaměstnanci JU. I hosté se pak mohou připojovat ke schůzkám. Hostovi přijde na e-mail, který uvedete při jeho registraci v týmu, odkaz, pomocí kterého se bude moci zaregistrovat jako uživatel typu Host v naší organizaci (JU) a pak se připojovat do týmu a ke schůzkám.
 8. Pro práci s Teams je ideální nainstalovat si aplikaci Teams (https://teams.microsoft.com/downloads), která existuje pro všechny operační systémy i mobilní zařízení. Plnohodnotně lze s Teams pracovat i přes webové rozhraní v prohlížeči Chrome.

Vytvoření schůzky Teams v Outlooku

 1. Pro vytvoření schůzky v Teams a její přidání do kalendáře lze využít Outlook.
 2. Pokud nepoužíváte stolní verzi Outlooku, použijte webovou verzi: připojte se na https://office365.jcu.cz, vyberte aplikaci Outlook. Pokud ji nevidíte, nemáte nastavenou licenci Exchange Online. K jejímu nastavení napište na níže uvedenou adresu (o365@rt.jcu.cz).
 3. Klikněte na ikonku kalendáře v levém dolním rohu a vytvořte novou schůzku.
 4. Pozvěte účastníky (lze vybrat i celou skupinu), vyberte případně opakování a klikněte na Přidat online schůzku - zde vyberte schůzku přes Teams.
 5. Uložte schůzku a pozvaným přijde pozvánka do e-mailu, kterou mohou potvrdit a do svého kalendáře tak přidat událost, která obsahuje odkaz na schůzku. Tento odkaz můžete používat kdykoliv - i v termínech, kdy nebyla schůzka v kalendáři naplánována.

 

Vytvoření schůzky v Teams v e-learningu (LMS Moodle na https://elearning.jcu.cz)

 

Případné dotazy směrujte na o365@rt.jcu.cz

Novinky / Upozornění
Krátkodobý výpadek serveru Oracle 18.10.2021 v 21.00 hodin proběhne restart databáze Oracle na serveru ora.jcu.cz z důvodu změny parametrů databáze.
ZVEME VÁS NA SNÍDANI: M365 Business Breakfast: Přešli jsme do Microsoft 365 - Co dál?
Writefull Od středy 15.9. disponuje JU nástrojem Writefull.
Další novinky...
HelpDesk CIT

 

             

 

E-mail:  helpdesk@rt.jcu.cz

Více informací ZDE