Nacházíte se zde: Úvod / Často kladené dotazy / FAQ - SafeQ - tisk a kopírování / Je možné nainstalovat si klienta SafeQ pro tisk na školních tiskárnách i do svého počítače?

Je možné nainstalovat si klienta SafeQ pro tisk na školních tiskárnách i do svého počítače?

Např. můj notebook mám připojený přes wifi do sítě eduroam a chci si z něj přímo něco vytisknout na zařízení v knihovně nebo na PC-lab Bobík.

Ano, je to možné.

Nejprve do svého PC nainstalujte port pro tiskárnu. Ovladač pro něj naleznete na \\archive.jcu.cz\public\safeq\ soubor SafeQ Client 2.26 Win 10 port JU.zip. [Soubor je dostupný pouze ze sítě JČU, případně přes VPN]
Soubor stáhněte, rozbalte a nainstalujte spuštěním souboru
Install.exe (budete potřebovat oprávnění správce počítače).

Po instalaci bude do seznamu portů tiskáren přidán SafeQ Secure Port s následujícími nastaveními: IP adresa SafeQ serveru je 160.217.6.122, výchozí nastavení identifikace vlastníka úlohy - použije se uživatel v době tisku úlohy přihlášený na PC. Toto nastavení je možné změnit v konfiguraci portu.

Při instalaci tiskárny přidejte místní tiskárnu, vyberte port SafeQ Secure Port (viz výše), příp. nastavte identifikaci, uživatele, který na server posílá úlohu (např. vlastník, nebo text a zadejte svoje username na JU). Jako ovladač zařízení můžete použít některý z těch, které odpovídají zařízení od Konica Minolty, které zde nejčastěji používáme (C224e, C227).

Vytiskněte zkušební stránku na nové tiskárně.

Na serveru SafeQ (k přihlášení použijte vaše uživatelské jméno a heslo z IDM) nebo na terminálu SafeQ přímo u tiskárny zkontrolujte, zda vidíte novou úlohu, která čeká na vytisknutí.

Novinky / Upozornění
Výpadek aplikací / databází FIS, Verso, IPS, EGJE, Mzdy, Beta je ukončen Výpadek aplikací / databází FIS, Verso, IPS, EGJE, Mzdy, Beta je ukončen. Vše by mělo být funkční.
Writefull Od středy 15.9. disponuje JU nástrojem Writefull.
Další novinky...
HelpDesk CIT

 

             

 

E-mail:  helpdesk@rt.jcu.cz

Více informací ZDE