Nacházíte se zde: Úvod / Všechny IT služby / IT Services / Elektronické podepisování a certifikáty

Elektronické podepisování a certifikáty

Aplikace slouží elektronickému podepisování dokumentů na JU. Dokumenty je možné podepisovat i hromadně a je možné je podepisovat jak certifikátem uloženým v PC, tak certifikátem uloženém na kvalifikovaném prostředku - na kartě či tokenu. K dokumentu je dále možné přidat pečeť JU a časové razítko.

 

V přípravě: podepisování certifikáty uloženými na certifikovaném HSM úložišti CESNET - to umožní vzdálené podepisování certifikátem uloženým na kvalifikovaném prostředku i na mobilních zařízeních.

FAQ - Jak na elektronické podepisování v IS/STAG?

 
V případě problémů či dotazů nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese epodepisovani@rt.jcu.cz. V e-mailu uveďte Vaše jméno, příjmení, uživatelské jméno a popis problému/dotazu.
 
 

Vydávání a instalace certifikátů

 

O vydání a instalaci kvalifikovaných certifikátů můžete požádat Ing. Zdeňka Rathouze, tel.: (38903) 2106, e-mail: samar@jcu.cz
 
Pokud žádáte o certifikát prvně, stáhněte si písemnou žádost ZDE , kterou vyplněnou a podepsanou zašlete na adresu samar@jcu.cz . Bez této žádosti Vám nebude certifikát vytvořen.
 
O certifikát uložený na HSM si můžete požádat na: https://remsig.cesnet.cz, návod je dostupný na: https://eidas.cesnet.cz/cs/members/remsig/uzivatelska_dokumentace
Instalační balíček pro virtuální token k certifikátu uloženém v RemSig ke stažení zde.
 
O vydání certifikátů od CESNETu můžete požádat podle návodu zde: https://pki.cesnet.cz/cs/tcs-personal.html
 
 
Administrátoři:
Bc. Eduard Krlín - podepisování v IS/STAG
Mgr. Jan Pokorný - podepisování v IS/STAG
Ing. Zdeněk Rathout - vydávání a instalace certifikátů
 
Kontakty:
Bc. Eduard Krlín, tel.: (38903) 2115, e-mail: ekrlin@jcu.cz
Mgr. Jan Pokorný, tel.: (38903) 2109, e-mail: jpokorny@jcu.cz
Ing. Zdeněk Rathouz, tel.: (38903) 2106, e-mail: samar@jcu.cz
 

 
HelpDesk - STAG - epodepisovani@rt.jcu.cz
 

 
Součást:
Centrum informačních technologií , Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

 

Novinky / Upozornění
Odstávka EGJE Dnes 1.6.2023 od 11:00 do 12:00 hodin proběhne odstávka programu EGJE z důvodu instalace legislativních úprav. Děkuji za pochopení.
Odstávka EGJE Dnes 26.5.2023 od 11:00 do 12:00 hodin proběhne odstávka programu EGJE z důvodu instalace legislativních úprav. Děkuji za pochopení.
Odstávka EGJE V pondělí 22.5.2023 od 11:00 do 12:00 hodin proběhne odstávka programu EGJE z důvodu instalace legislativních úprav. Děkuji za pochopení.
Odstávka EGJE Dnes 20.4.2023 od 11:00 do 12:00 proběhne odstávka programu EGJE z důvodu instalace legistivních úprav. Děkuji za pochopení.
Další novinky...
HelpDesk CIT

 

             

 

E-mail:  helpdesk@rt.jcu.cz

Více informací ZDE