Nacházíte se zde: Úvod / MojeID

MojeID

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se stala validačním místem pro registraci mojeID.

 

Každý uživatel služby mojeID si může nechat svůj účet validovat. Validace je nejvyšším stupněm ověření účtu mojeID. Cílem validace je jednoznačné ověření totožnosti uživatele mojeID. Takto ověřený účet mojeID pak může fungovat jako takový občanský průkaz ve světě Internetu.

MojeID je bezplatná služba, která poskytuje uživatelům možnost centrálně spravovat svou internetovou identitu. Díky službě mojeID se uživatelé internetu mohou přihlašovat na webovských stránkách, které službu mojeID podporují, bez nutnosti registrace a nastavování uživatelského jména a hesla. Uživatel si sám nastavuje, jaké osobní údaje poskytne konkrétním serverům. Svou identitu má tak pevně pod kontrolou.

VÝHODY MOJEID:
 
– NEMUSÍTE MÍT DESÍTKY RŮZNÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ
– VŠECHNY ZMĚNY STAČÍ PROVÉST JEDENKRÁT NA PORTÁLE MOJEID
– PŘIHLAŠOVÁNÍ JE NAPROSTO BEZPEČNÉ A JE MOŽNÉ JEJ CHRÁNIT DIGITÁLNÍM CERTIFIKÁTEM
– SLUŽBA JE ZDARMA

 

Validovanými údaji jsou celé jméno, adresa trvalého bydliště a datum narození. K validaci budete potřebovat Žádost o validaci účtu mojeID, kterou si vygenerujete ze svého profilu mojeID na záložce Nastavení. Překontrolujte si údaje uvedené v Žádosti o validaci účtu mojeID, zda souhlasí s údaji na identifikačním dokladu, případně si je upravte v profilu mojeID.  Zaregistrovat nový účet mojeID nebo úpravu údajů a následné vytištění Žádosti o validaci účtu mojeID můžete provést i u nás osobně na pracovišti HelpDesk CIT.

Validace provádíme zdarma.
 

K validaci účtu mojeID přineste s sebou:

Platný identifikační doklad a Žádost o validaci účtu mojeID, cizinci kromě pasu i potvrzení o trvalém bydlišti v ČR.

 

Validační místo mojeID - HelpDesk CIT

 
Provozní doba
Po – Pá:  8:00 – 12:00 13:00 – 15:00
 
Adresa
370 05 ČeskéBudějovice                                                              
 
 
Více informací získáte na tel. číslech 38 777 1234, 724 859 137 a e-mailu helpdesk@rt.jcu.cz nebo na stránce www.mojeid.cz/validace.
Novinky / Upozornění
STAG - odstávka 22.1.2021 od 21:00 Dobrý den, z důvodu údržby databázového serveru bude v pátek 22.1.2021 od 21:00 nedostupný IS/STAG. Odstávka potrvá do ranních hodin. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
Odstávka / upgrade iFIS, IPS - úterý 3. 11. od 17. hodin do cca 20. hodin. Z důvodu odstávky serveru fisw bude nedostupný systém iFIS, IPS, nefunkční budou tisky přes centrální tiskárny. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
Výpadek IdM a LDAP serverů 31. 10. 2020 od 20.00 hodin je plánovaný výpadek systému IdM a centrálních LDAP serverů z důvodu přesunu LDAP serverů do nových virtuálních strojů.
Výpadek telefonní sítě V pátek 2. 10. 2020 od 15.00 hod. do cca 20.00 hod. bude probíhat přesun centrální telefonní ústředny.
Další novinky...
HelpDesk CIT

 

             

 

E-mail:  helpdesk@rt.jcu.cz

Více informací ZDE