Nacházíte se zde: Úvod / Licence / ESRI (ArcGIS)

ESRI (ArcGIS)

Multilicence ESRI produktů na JCU („ESRI site licence“) je určena pro potřeby výuky, výzkumu a umožňuje správu a administraci budov JCU.

ESRI site licence na Jihočeské univerzitě pro studenty

Licence a oprávnění

Multilicence ESRI produktů na JCU („ESRI site licence“) je určena pro potřeby výuky, výzkumu a umožňuje správu a administraci budov JCU. Není určena pro žádné komerční aktivity zaměstnanců nebo studentů univerzity. Jednotlivé licence je možné instalovat na PC učebnách, PC zaměstnanců i PC studentů při dodržení licenčních podmínek dle jednotlivých specifických produktů zahrnutých v rámci „site licence“.

 

Poznámky k instalaci

Prerekvizity:

Oba produkty (ArcGIS Desktop, ArcGIS PRO) se instalují na lokální PC (desktop) a pro plnohodný běh vyžadují miminální specifikaci hardwaru (http://desktop.arcgis.com/en/arcmap/latest/get-started/installation-guide/minimum-system-requirements-.htm#) a zároveň platnou licenci. Oba produkty jsou určené pro operační systém Windows a vyžadují “Microsoft .NET Framework Version 4.5”. Během instalace si program zkontroluje jeho přítomnost. Dále je pro některé funkce vyžadován programovací jazyk Python (Python 2.7 pro ArcGIS Desktop, Python 3 pro ArcGIS PRO), pokud není přítomen, tak je nabídnuta jeho instalace.

Instalace:

Vlastní instalace je klasická “windows aplikace“, je možné zvolit kompletní instalaci nebo vybrat jen některé moduly (extenze) podle vašich požadavků. Nejdříve je nutně odinstalovat starší verze softwaru ArcGIS.

Nastavení licence:

Je možné volit následující 2 základní přístupy k licencování:

 • Licence umístěná na serveru JCU („licence manager“) – varianta pro správce, instalace na učebnách, zaměstnancům v pracovnách apod. Po instalaci je třeba určit umístění licenčního manažeru v rámci sítě JCU. Při běhu programu vyžaduje připojení k internetu a přístup k licenčnímu manažeru (v rámci sítě JCU).
 • Pomocí single “student” licence – od příslušného správce GIS na vaší fakultě (většinou vyučující GIS předmětů, případně IT správce) můžete získat “single licence code” a tento kód zadáte při vlastní instalaci v průvodci autorizace softwaru. Daná licence je možná pro produkt ArcGIS Desktop, je platná po dobu 1 roku a pro provoz ArcGISu nevyžaduje připojení PC k internetu. Po instalaci je nutné v „Authorization Wizard“ zvolit následující produkt “ArcGIS Desktop Advanced (Single Use)” a v následujícím kroku zadat aktivační kód. Jednotlivé kroky instalace:
  1. Přihlásit se na web ESRI (www.esri.com/educationedition) – vytvoření účtu je zdarma
  2. Zadat kód, který obdržíte od zodpovědného člověka na fakultě a tím provézt jeho aktivaci.
  3. Nainstalovat na vaše PC příslušný software
  4. Po vlastní instalaci v průvodci (v tomto momentě je nutné být připojen k internetu) autorizace zvolte možnost ““ArcGIS Desktop Advanced (Single Use)” a dale projděte jednotlivé kroky autorizace (tlačítko “Authorize now”)
  5. Autorizační průvodce buede požadovat výše zmíněný a na webu ESRI ověřený (viz bod 1) kód.
  6. V průvodci v části výběru extenzí nechte prázdné (bez extenzí) – extenze budou autorizovány automaticky.
  7. V případě softwaru ArcGIS PRO je nutné mít účet na stránkách ESRI (https://accounts.esri.com) a dále přidělená práva k vašemu účtu v rámci JCU. (Toto neplatí pro instalace na učebnách, v kancelářích v budovách JCU apod.) Množství licencí ArcGIS PRO je více omezené a primárně bude k dispozici v rámci konkrétní výuky.

V případě problémů se obracejte na příslušné GIS vyučující na jednotlivých fakultách (pomohou nebo vás odkážou na konkrétní lidi).

Instalační soubory je možné stáhnout po přihlášení z webu ESRI (viz bod číslo 1) nebo zde (rektorát JCU) po přihlášení pouze z vnitřní sítě JU, a to na síťovém disku \\archive.jcu.cz\public\ArcGIS

 

Instalační soubory pro desktop produkty ESRI

ArcGIS Desktop – stávající a nejrozšířenější desktop GIS software

 • ArcGIS Desktop (987,66 MB)
  • Popis: Instalace ArcGIS Desktop pro edice Basic, Standard a Advanced a volitelná rozšíření ArcGIS.

 

 • ArcGIS Desktop Background Geoprocessing (64-bit) (327,65 MB             )
 • Popis: Instalace pro geo zpracování na pozadí v 64 bitech.

 

 • Database Server (Desktop) (355,11 MB)
  • Popis: Instalace pro případ SQL Server Express k ukládání geodatabází.

 

 • ArcGIS Data Interoperability for Desktop (717,29 MB)
  • Popis: Umožní aplikaci ArcGIS přečíst a zpracovat přes 115 formátů GIS a CAD podporovaných FME Safe Software. Toto rozšíření vyžaduje dodatečné oprávnění.

 

 • ArcGIS Data Reviewer for Desktop (60,57 MB)
  • Popis: Poskytuje nástroje pro správu kontroly kvality a zavádí kvalitu dat do celkové strategie správy dat. Toto rozšíření vyžaduje dodatečné oprávnění.

 

 • ArcGIS Workflow Manager for Desktop (43,38 MB)
  • Popis: Aplikace k vymezování a spouštění procesů, nastavování pracovních postupů a správu zdrojů tak, aby to vyhovovalo vašim podnikatelským potřebám. Toto rozšíření vyžaduje dodatečné oprávnění.

 

 • ArcReader (448,02 MB)
  • Popis: Aplikace mapování plochy, díky které mohou uživatelé sledovat, zkoumat a tisknout mapy a světy.

 

ArcGIS PRO

 • ArcGIS Pro 2.0 (959,09 MB)
  • Popis: Nejnovější přírůstek do řady aplikací ArcGIS Desktop pro vizualizaci, upravování a analýzu pomocí místního obsahu, nebo obsahu z ArcGIS Online nebo Portálu pro organizaci ArcGIS.

 

 • ArcGIS Pro 2.0 Patch 1 (2.0.1) (70,08 MB)
  • Popis: Před instalací záplat ArcGIS Pro 2.0 je nutné nainstalovat samotnou aplikaci ArcGIS Pro 2.0. Stažení záplaty ArcGIS Pro je stejné jako aktualizace softwaru při používání ArcGIS Pro. Klikněte na odkaz Řešených obtíží, čímž zobrazíte seznam toho, co záplata nabízí.

 

 • Offline nápověda k produktu ArcGIS Pro (149,88 MB)
  • Popis: Soubory nápovědy ArcGIS Pro jsou nainstalovány na vašem počítači, takže pomoc máte k dispozici i offline. Před instalací offline nápovědy ArcGIS Pro je potřeba nainstalovat aplikaci ArcGIS Pro.

 

 • ArcGIS Data Interoperability for Pro (608,84 MB)
  • Popis: Produkt ArcGIS Data Interoperability umožňuje tvorbu komplexních nástrojů pro prostorovou extrakci, transformaci a nahrávání (ETL) za účelem ověřování, přesouvání a distribuce dat.
Novinky / Upozornění
IdM je znovu v provozu Systém IdM byl opraven a je znovu v provozu.
Další novinky...
HelpDesk CIT

Otevírací doba platná od 23.9.2019

Po  8.00 - 12.00   13.00 - 17.00

Út   8.00 - 12.00   13.00 - 17.00

St   8.00 - 12.00   13.00 - 17.00

Čt   8.00 - 12.00   13.00 - 17.00

Pá  8.00 - 12.00   13.00 - 17.00

Kontakt

Telefon: 38 777 1234

Mobil:    724 859 137

E-mail:  helpdesk@rt.jcu.cz

Více informací ZDE